Настаўнікі патрабуюць адмяніць сфальсіфікаваныя вынікі галасавання і спыніць гвалт на вуліцах

Беларускія настаўнікі звярнуліся да ўлады, міліцыі і АМАПу. Адкрыты зварот падпісалі ўжо за тысячу чалавек, і подпісы працягваюць паступаць. Падпісаць зварот можна тут.
Ілюстрацыйнае фота, Дзмітрый Брушко, TUT.BY

Ілюстрацыйнае фота, Дзмітрый Брушко, TUT.BY



Мы, беларускія настаўнікі дзяржаўных і прыватных устаноў адукацыі, рашуча патрабуем ад уладаў спыніць злачынны гвалт супраць беларускага народа, які выказвае сваю нязгоду з фальсіфікацыяй выбараў і татальнымі рэпрэсіямі.

Ратуючы прафесійную годнасць настаўніцкай супольнасці, паасобныя члены якой аказаліся ўблытанымі ў працэс маштабных фальсіфікацый падчас выбараў Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, мы заяўляем: беларускае настаўніцтва асуджае шматлікія парушэнні выбарчага заканадаўства, на якія ішлі члены выбарчых камісій і якія зафіксаваныя назіральнікамі. Мы патрабуем адмены сфальсіфікаваных вынікаў галасавання, агалошаных ЦВК, і прыняцця мер, якія забяспечаць выбарцам права на поўную і праўдзівую інфармацыю пра сапраўдны выбар беларускага народа.

Мы заклікаем уладу спыніць гвалт адносна грамадзян нашай краіны, якія выходзяць на вуліцы, рэалізуючы сваё канстытуцыйнае права на мірны пратэст.

Мы патрабуем спыніць арышты і збіццё, выкарыстанне спецсродкаў супраць мірных людзей, неадкладна вызваліць тысячы арыштаваных.

Мы звяртаемся да арміі, міліцыі, АМАПу: спыніцеся! Вы цяпер парушаеце не толькі закон, вы парушаеце асноўныя чалавечыя правы, вы ідзяце на злачынства не толькі супраць канкрэтных людзей, а супраць чалавецтва, супраць сумлення і маралі.

Мы вучылі вас усіх: і тых, хто зараз страляе ў мірных людзей, і тых, хто стаіць пад кулямі. Мы аднолькава любілі вас, і тых, і іншых. Нам балюча бачыць, што адных мы навучылі быць смелымі, сумленнымі, адчайнымі ў барацьбе за свае правы – а другіх адправілі ў свет без належнай прышчэпкі супраць злачынных загадаў.

Мы заклікаем усіх, хто чыніць гвалт супраць уласнага народа: спыніцеся і вярніце людзям права на іх голас. Не станавіцеся на бок зла. Не прыносьце сваё сумленне, свой гонар, сваю годнасць у ахвяру злачынным загадам. Будзьце людзьмі і будзьце з людзьмі!

Падпісаць зварот можна па спасылцы

Ірына Чарняўская Выкладчыца беларускай мовы і літаратуры
Анна Грановская учитель начальной школы
Іна Ерыкава Выкладчыца рускай мовы
Ірына Азарынская Настаўнік гісторыі і грамадазнаўства
Юлия Михалевич Преподаватель хоровых дисциплин
Ольга Кравченко Педагог в детском центре
Алина Запольская Педагог дополнительного образования
Наталля Колчына Настаўніца біялогіі
Людмила Адащик Преподаватель психологии
Алла Василевская Преподаватель
Юлiя Кaлкова Настаунiца
Елена Тихомирова доцент БГУ
Алена Сеген Выкладчыца хiмii
Юлiя Кухарчык Выкладчыца гiсторыi
Елена Курак Преподаватель географии
Татьяна Кукса учитель биологии
Сяргей Цімашук Настаўнік фізікі
Дар'я Мядзведзь Настаўніца беларускай мовы і літаратуры
Илария Курысь Учитель начальных классов
 Татьяна Монид Выкладчык гісторыіі
Валянцiна Драбышэўская Настаўнiк рускай мовы i лiтаратуры
Таццяна Кандратовiч Выкладчыца музыкi
Дарья Дар'я Выкладчыца музыки
Вольга Міроненка Выкладчыца англійскай мовы
Ірына Латушка Настау́ніца пачатковых класау́
Алена Панкратава настаўнік беларускай мовы
Елена Калинина Учитель английского языка
Анна Попчина Учитель английского языка
Анна Каратай Выкладчыца пачатковых класаў
Нина Маргаева Выкладчык малявання
Татьяна Горохова учитель иностранного языка
Вія Граванс Выкладчыца беларускай мовы і літаратуры
Валентина Селезнева учитель информатики
Татьяна Артёменко учитель истории
Алена Саўко Выкладчыца гісторыі і грамадазнаўства
Anastasiya Danilava Выкладчыца замежнай мовы
Екатерина Лешкевич Педагог социальный
Лілія Гусарава Выкладчыца беларускай мовы і літаратуры
Екатерина Арико-Никитенко Учительница музыки
Аляксей Мінаў Настаўнік беларускай мовы і літаратуры СШ 73
Яўгенія Субат выкладчыца ангельскай мовы
Людмила Жаркова Учитель начальных классов
Анастасия Куратёва Учитель истории
Валентина Добродей Учитель английского языка
Міхась Кудзейка дацэнт
Денис Куратёв Учитель истории
Юлія Палаценка Выкладчыца англійскай мовы
Анастасiя Студзянцова Настаўнiца пачатковых класаў
Кацярына Мяцельская Настаўнік пачатковых класаў
Людмила Ершова Учитель русского языка и литературы
Алена Парахня Намеснік дырэктара, настаўнік
Юлия Наджарова Учитель математики
Вольга Суханіцкая Выкладчык выяўленчага мастацтва
Яна Рапинчук Учитель английского
Алена Арэхава Выкладчык англiйскай мовы
Татьяна Журавель Выкладчыца беларускай мовы i лiтаратуры
Юлия Шарейко Учитель английского языка
Наталля Максiменка Ввкладчык замежнай мовы
Алена Радзевіч Метадыст
Алена Шчуроўская Выкладчыца нямецкай мовы
Анастасiя Грыгор"ева выкладчыца ангельскай мовы
Katsiaryna Ivanova Выкладчык мовы
Інга Мармыш выкладчыца беларускай мовы і літаратуры
Дзіяна Касенак Выкладчык выяўленчага мастацтва
Александра Прямова Учитель- дефектолог
Вольга Мініч Выкладчыца матэматыкі
Таццяна Казакевiч Выхавальнiца у дзiцячым садку
Надежда Кузнецова учитель "Искусство"(МХК)
Зьміцер Пятроускі Мастак-жывапісец выкладчык
Инесса Прохорова Учитель химии
Елена Снарская Учитель начальных классов
Наталля Iскарцава дырэктар
Любоў Карнач Настаўнік гісторыі
Ольга Шоман Учитель начальных классов
Наталля Бартошык Настаўнік гісторыі
Ячная Таццяна Выкладчыца замежных моў
Святлана Юркевіч выкладчыца ангельскай мовы
Марина Богуцкая педагог дополнительного образования
Виктор Дейч Заместитель директора по учебной работе
Ирина Алиферко выкладчык матэматыкi
Александа Баранова Учитель русского языка и литературы сш номер 32
Наталля Фандо Настаўнік беларускай мовы
Святлана Ганчарова Настаунiк пачатковых класаў
Вольга Кісель Настаўніца беларускай мовы і літаратуры
Ганна Гаворская Выкладчыца англiйскай мовы
Елена Говзбит Учительница английского языка
Владимир Рекс Учитель.
Кацярына Рабчонак Педагог дадатковай адукацыi
Генадзь Рабчонак Педагог дадатковай адукацыi
Анастасiя Шталiкава Выкладчыца рускай мовы i лiтаратуры
Анна Зайцева Педагог психолог
Наталля Кучынская Настаунiк гiсторыi
Іван Храпавіцкі настаўнік матэматыкі
Светлана Шунякова Учитель начальных классов
Евгений Исаченко Руководитель Центра Гуманной педагогики Беларуси
Вольга Якімчук Настаўніца беларускай мовы і літаратуры
Вера Драница Преподаватель математики
Ольга Полеенко Учитель
Наталля Сазановіч Кіраўнік фальклорнага гурта
Кацярына Скрыган выкладчыца біялогіі, Ліцэй №1 г. Мінска, адукацыйны цэнтр "100 балаў"
Кацярына Раюнец Выкладчык творчасці
Александр Афанасенко Учитель биологии
Светлана Подымако Учитель английского
Надежда Романовская учитель иностранного языка
Людмила Лейчинская Учитель ИЗО
Василий Плешкунов Учитель технического труда
Наталля Апанасовіч выкладчык рускай і беларускай мовы і літаратуры.
Юлия Поплавская Учитель английского
Наталля Вянгроўская Выкладчыца англійскай мовы
Ольга Романенко учитель
Елена Сильванович Учитель биологии
Вольга Анікейчык выкладчык мастацтва
Светлана Войтова Учитель физики
Валентина Голубева Преподаватель английского
Кацярына Сюркова настаўніца грамадазнаўства
Аляксандр Астравух Выкладчык выяўленчага мастацтва
Аляксандр Рапека Былы выкладчык БДУ, ФФСН, катэдра сацыяльнай камунікацыі
Людмила Ивановская Учитель математики
Людмила Ячная Учитель начальных классов
Наталля Аляксандрава Выкладчыца аглійскай мовы
Натальля Рапека Настаўніца беларускай мовы
Светлана Донская Педагог ( пенсионер) 30 лет стажа
Аліна Цвірко Настаўніца рускай мовы і літаратуры
Мар'я Авярчук Выкладчыца польскай мовы
Вита Богданович Учитель биологии
Сяргей Чарцілін выкладчык ИЗО
Эмилия Тараник Педагог дополнительного образования
Елена Маргаева учитель начальных классов
Кацярына Рутка Настаўніца музыкi
Таццяна Ханеева Выкладчыца англійскай мовы
Людмила Трухан Выкладчыца беларускай мовы
Вольга Грамыка настаўнік гісторыі і грамадазнаўства
Эліна Кажарская Выкладчыца чарчэння
Ксения Гилевская педагог дополнительного образования
Юрый Канаш Навуковы супрацоунiк
Віталь Брыкаў выкладчык геаграфіі
Уладзімір Урбан Педагог дадатковай адукацыі
Таццяна Гардзеенка Педагог дадатковай адукацыi
Татьяна Квятинская учитель русского языка и литературы
Дар’я Давідовіч Настаўніца ангельскай мовы
Елена Ясевич Учитель биологии
Алла Смолякова Руководитель физвоспитания
Алена Каморчанка Выкладчык фiзiкi
Алеся Унучак Выкладчыца працоу'нага навучання
Дарья Кузнецова Учитель русского языка и литературы
Ірына Рудзько Выкладчыца ангельскай мовы (працую ў International House Minsk)
Юлiя Шагойка Выкладчык хiмii
Аляксандр Сямёнаў у мінулым настаўнік інфарматыкі
Марына Зайковская Выкладчык рускай мовы і літаратуры, беларускай мовы і літаратуры
Марыя Бадзей выкладчыца беларускай мовы і літаратуры
Таццяна Гмыр Настаўнік беларускай мовы
Кацярына Абакунчык Псiхолаг
Анастасія Малафеева Лагапед
Вольга Шостак метадыст, педагог дадатковай адукацыі
Аксана Рэзанович Выкладчыца хiмii
Екатерина Куценкова Преподаватель английского
Ганна Трусава Выкладчык выяўленчага мастацтва
Татьяна Шустова Учитель русского и литературы
Юлiя Клiмянкова Выкладчыца беларускай i нямецкай мовы
Вiкторыя Рамашка Выкладчыца ангельскай мовы
Юлия Казакова Учитель химии
Вольга Салаўі Выкладчыца ангельский мовы
Наталля Вiшаватая настаунiк гiсторыi i грамадазнауства
Валентина Марковцова Учитель истории
Святлана Заяц Выкладчыца філалагічных дысцыплін
Александра Грищенко Учитель математики
Аксана Аудзяенак Настаўница беларускай мовы и літаратуры
Алена Клец Выкладчыца беларускай мовы i лiтаратуры
Андрэй Цатко Выкладчык замежныя моў
Андрей Белый учитель биологии
Вадим Карлюк Учитель истории
Алена Витальевна Учитель начальных классов
Katsiaryna Ivanova Выкладчык мовы
Людмила Захарченя Учитель музыки
Валентина Александровна Учитель математики
Пятроўская Надзея студэнтка курсаў перападрыхтоўкі БДПУ, пачатковае навучанне
Юлія Федзяніна настаўнік гісторыі
Алена Макуцэвіч Выкладчык англійскай мовы
Казімір Герасімовіч настаўнік гісторыі
Ганна Васiлеyckaя Выкладчык кампьютэрнай графiki
Ала Кiсель Пачатковыя класы
Яніна Пушкіна Настаўніца г сторыі і грамадазнаўства
Маргарита Киселёва Бывшая воспитательница, пенсионерка
Марина Васичкина Учитель математики
Святлана Никитина Методист
Алена Табола настаўніца замежнай мовы
Вольга СІРОЦІНА Настаўніца беларускай мовы і літаратуры
Елена Шараева Преподаватель/ истории и обществоведения
Александр Шульга Учитель математики
Раман Крыцук Настаунiк гiсторыi i грамадазнауства
Татьяна Ракицкая Учитель английского
Святлана Шапавалава Настаунiца пасптуовыз класау
Марина Щербо Учитель истории
Екатерина Москалёва преподаватель немецкого языка
Татьяна Василенко Учитель географии
Таццяна Лябедка Выкладчыца хiмii
Ирина Морозова Преподаватель английского языка
Віктар Есін выкладчык рускай мовы
Светлана Явид Учитель русского языка и литературы
Сяржук Герасімовіч Выкладчык геаграфіі
Татьяна Савчиц Учитель немецкого
Марина Довгаль Учитель изо
Вольга Салошанка Выкладчыца замежнай мовы
Лiлiя Грэбень Выкладчыца малюнку i жывапiсу
Таццяна Севярынец Настаўнік на пенсіі
Святлана Куцень выкладчык нямецкай мовы
Светлана Менжинская Учитель начальных классов
Alena Novik Педагог дополнительного образования
Віктар Малышчыц Настаўнік астраноміі (Ліцэй БДУ)
Инесса Харитонович пенсионер
Аксана Сутырка Выкладчыца бiялогii
Вольга Счасновiч Настауник
Валентина Шеина учитель английского языка
Светлана Гин Педагог
Ольга Здановская учитель математики и информатики
Настасся Урублеуская Выкладчыца малюнку,жывапiсу i кампазiцыi
Алена Палейка метадыст, настаўніца грамадазнаўства
Татьяна Степанюк Педагог-музыкант
Татьяна Венёвцев учитель физики
Марыя Валькоуская Настаунiца нямецкай мовы, англiйскай мовы
Галина Меркулова Преподаватель математики
Светлана Гецман Учитель математики
Жанна Петрушко Учитель биологии
Валентина Пархута заместитель директора
Аляксандр Мандрык выкладчык матэматыкi
Наталья Чубова Учитель английского языка
Лия Пискун Учитель английского языка
Елена Озерова Заместитель директора по УВР
Наталья Богуш учитель начальных классов
Таццяна Ганчарэнка Настау́нік-дэфектолаг
Святлана Садоу'ская настау'нiк пачатковых класау'
Береснева Оксана учитель
Таццяна Святлова выкладчыца фiзiкi
Михаил Казлов настаўнік географии
Святлана Жураулева Настаунiк мастацтва
Галiна Талочка Намеснiк дырэктара, выкладчыца грамадазнаўства
Кацярына Коўган Настаўнік беларускай мовы і літаратуры
Алена Любецкая Настаўніца пачатковых класаў
Галiна Талочка Намеснiк дырэктара
Святлана Іванюшына Настаўнік пачатковых класаў
Нелли Змушко Учитель музыки
Нелли Змушко Учитель музыки
Святлана Кончыц настаўнік-дэфектолаг
Елена Кемстач Учитель
Ірына Федарэнка настаўніца англійскай мовы
Марина Шульга учитель начальных классов
Тата Зянько выкладчык матэматыкі
Яўген Акаеў Дацэнт кафедры аналітычнай хіміі БДУ
Вера Акимова Учитель математики
Наталля Савіч настаўнік інфарматыкі
Гледыса Пархоменка Намеснiк дырэктара па ВР
Нінэл Ялоўская Выкладчыца хіміі
Даминика Синкевич Выкладчыца ангельскай мовы
Елена Десятникова Учитель английского языка
Наталья Болотова учитель русского языка
Людмила Штарк Педагог- психолог
Наталья Коновалова Педагог дополнительного образования
Наталля Гаварушка Настаўнiца гiсторыi
Алена Гузняк Учитель английского языка
Алена Койпiш Педагог дадатковай адукацыi
Нина Ероховец преподаватель истории и обществоведения
Ирина Мажейко Учитель начальных классов
Антон Руденко Учитель истории
Анастасия Курсова Учитель английского
Наталия Кулажина Учитель русского языка
Павел Капанскі настаўнік рускай мовы і літаратуры
Светлана Брыкина педагог на пенсии
Галина Курильчик Учитель
Татьяна Свечко Учитель английского
Анастасія Камісарава настаўніца беларускай мовы
Святлана Кароль Выкладчыца музыкі
Вольга Гамолка Настаўнік беларускай мовы і літаратуры
Татьяна Викшнелис Учитель русского языка и литературы
Инесса Брель Учитель математики
Іна Беразюк настаўніца
Даниил Шаблемкевич Выкладчык ангельскай мовы
Алена Лисненко Выкладчыца замежнай мовы
Ольга Негурэ Учитель немецкого языка, квалификационная категория учитель-методист
Жанна Цімчанка настаўнік гісторыі
Таиса Ячейко Учитель математики
Елена Соколовская Учитель начальных классов
Майя Ярец учитель информатики
Людмiла Ломаш Выкладчыца рускай мовы i лiтаратуры
Алена Галадок настаўніца працоўнага навучання
Ольга Войтко Учитель английского языка
Вера Гаевская Учитель информатики
Галина Ходина Учитель
Галина Ходина Учитель
Надежда Супеева Учитель
Галина Ходина Учитель
Ольга Жеренкова Учитель английского языка
Алена Міхаленка Выкладчыца фізікі
Галина Ходина Учитель
Галина Ходина Учитель
Татьяна Юстус Учитель математики
Александр Калюта Преподаватель филологии
Наталья Атрахимович Учитель химии и биологии
Оксана Гончарук Концертмейстер
Юлиана Мосейко Педагог дополнительного образования
Светлана Бергер Психолог
Ирина Арефьева Учитель математики
Вольга Дабранская Настаўніца пачатковых класаў
Елена Гичко Концертмейстер муз. колледжа
Вольга Канапелька Настауник-дэфектолаг
Таццяна Бiлiнская Настаунiца геаграфii
Аксана Самончык выкладчык английскай мовы
Светлана Степанец Учитель математики
Марына Сяргеева Настау́нiк
Тамара Мацкевіч Настаўніца фізікі, каардынатар праграм метадычнага навучання
Кацярына Захарава Настауніца гісторыі
Алесь Смалянчук былы настаўнік гісторыі
Вольга Мароз настаўнік фізічнай культуры і здароўя
Анна Белько Настаўніца рускай мовы і літаратуры
Ольга Щербакова учитель-дефектолог
Алеся Брук Учитель английского языка
Евгений Ливянт учитель математики и физики
Марина Муждабаева учитель русской литературы
Александр Луцевич Учитель истории и обществоведения
Павел Бураўкін Выкладчык хіміі
Елена Кушель учитель математики
Алена Паплауская Выхавацель ГПД
Ванда Емяльянава Выкладчык беларускай мовы
Юлія Шахавец Выкладчыца беларускай мовы і літаратуры
Аляксандр Гізун выкладчык беларускай мовы і літаратуры
Галина Вопобьева Учитель начальных классов
Ольга Петрович Учитель литературы
Алена Сулкоўская настаўнік беларускай мовы і літаратуры
Ирина Ивановна Верхорубова Преподаватель педагогики
Алена Жаўняркевіч Выкладчыца біялогіі
Мария Лубяко Учитель начальных классов
Кацярына Гарашчэня Настаўнiца пачатковых класау
Иван Якименко Учитель информатики
Анжэлiка Гурская Настаўнiца пачатковых класау
Ирина Савелова Преподаватель
Виктор Якшук Учитель физкультуры и здоровья
Станислау Цуба Выкладчык геаграфii
Антонина Барбутько Преподаватель английского языка
Таццяна Парымская выкладчыца ангельскай мовы
Екатерина Дусиева Учитель физической культуры
Валерия Геннадьевна Учитель физкультуры
Ольга Анцух Учитель географии
Татьяна Губегкова Учитель искусства
Анастасия Дугинова Учитель физкультуры
Наталля Петрашэвiч Настаунiк пачатковых класау
Инесса Азовскова Учитель физической культуры
Татьяна Гайшун пенсионер, социальный педагог
Святлана Лясович Загадчык кафедры
Юлия Гладина Выкладчыца бiялогii
Марина Подолякина Учитель биологии
Вольга Зубко выкладчыца матэматыкi

Святлана Паляніна Настаўніца пачатковых класаў

Святлана Паляніна Настаўніца пачатковых класаў

Инна Ошурок Учитель начальных классов

Рамуальд Неўдах Настаўнік гісторыі

Наталия Бендь Учитель начальных классов

Анна Драчёва учитель химии

Марина Гурская Учитель музыки

Юрий Щука Учитель трудового обучения

Таццяна Хоцiна Канцартмайстар

Пётр Гламбоцкі выкладчык гісторыі

Татьяна  Тихонович  Учитель начальных классов

Лариса Глинская Учитель географии

Наталья Пилимон Учитель математики

Людмiла Халiмоуская Выкладчыца гiсторыi

Наталья Жданок Учитель

Ирина Климович  Преподаватель физики

Оксана Князь-Исаева Учитель русского языка и литературы

Екатерина Белохвостик Учитель

Алена Сом настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Вольга Шаршнёва Выкладчык беларускай мовы, дацэнт

Марыя Новікава Настаўнік музыкі

Марыя Филистович  Настауник пачатковых класау

  Таццяна Бурава Выкладчыцца замежнай мовы

Валентина Хотина Преподаватель музыкального колледжа

жанна суворова настауник пачатковых класау

Клавдия Борисик учитель

Ольга Урываева Педагог-дошкольник

Алена Жукава Выкладчыца матэматыкi

Наталья Синдеева Преподаватель химии

МаринаАндрушкевич Поддерживаю Учитель русского языка и литератуоы

Людміла Камлюк-Ярашэнка Дацэнт

Наталия  Симанько  Начальные классы

Валентина Мурашко Выкладчыца химии и биологии

Вольга Пальчыкава Настау́ніца

Ольга Кутько Воспитатель детского сада

Николай Мурашко Выкладчыца працоунага навучання

Ирина Трайтяк Учитель математики

Сергей Шарай Учитель истории

Наталля Багданава Настаунiк пачатковых класау

Алена Зайцава выкладчыца беларускай мовы

Вероника Маркович учитель географии

Ірына Банах дацэнт кафедры рускай філалогіі ГрДзУ імя Янкі Купалы

Светлана Басова Выкладчыца англійскай мовы

Виталий Милковский Учитель русского языка

Татьяна Гапонова Учитель русского языка и литературы

Вольгп Сямашка  Выкладчык/керамікі

Таццяна Гайдук Выкладчык гісторыі

Людмила Мозолева Учитель начальных классов

Анна Семененко Музыки

Инна Нехайчик Учитель истории

Галіна Альшэўская настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Жанна Маслова Учитель русского языка и литературы

Карына Пратасевіч Выкладчыца гісторыі і грамадазнаўства

Марина Мурашко Учитель музыки

Віктар Жук Настаўнік гісторыі

Ксения Тимохович Педагог дополнительного образования

Дарья Черняковская  Учитель английского

Людміла Смыковіч Выкладчык геаграфіі

Татьяна Тимохович Учитель истории

Павел Юхновіч Выкладчык вакальна-харавых дысцыплін

Татьяна Щучко  Хореограф

Людмила Михайлова Учитель английского языка

Ольга Тарасевич Преподаватель фортепиано, концертмейстер

Вольга Лішчанка Настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Віталь Карнялюк выкладчык

Iрына Генрыхсен Псiхолаг

Іна Плешавеня настаўніца англійскай мовы

Наталья Емельянчик Выкладчыца ангельский мовы

Уладзімір Лісоўскі Выкладчык акцёрскага майстэрства

Александр  Васильков  Выкладчык фiзiкi

Казак Наталля Настаунiца музыкi

Лявон Трацэуски Выкладчык

Ирина  Снигиревич Учитель географии

Валентина Корзун Учитель английского языка

Iрына Мiрная выкладчыца матэматыкi

Илона Быкова Учитель начальных классов

Екатерина  Венская Учитель истории

Ольга Кохан Преподаватель

Марина Кот Учитель начальных классов

Iнна Урбановiч Выкладчык нямецкай мовы

Вероника Черепанова Преподаватель вокала

Ирина Дуболеко Учитель начальных классов

Яна Парфенюк Учитель русского языка и литературы

Людмила Кирий Учитель английского языка

Святлана Санько Выкладчыца ангельскай мовы

Яніна Скобля Выкладчыца ангельскай мовы

Наталля Давыдзюк Настаўнік грамадазнаўства

Сяргей Емяльянаў Выкладчык гісторыі і грамадазнаўства

Зоя Леўчанка Настаўніца рускай мовы і літаратуры

Алеся Сянькевич Дацэнт кафедры Бдуфк, кандидат навук

Анна Шидловская Учитель английского языка

Алла Клементович Учитель английского языка и классный руководитель

Жанна Протасевич Учитель начальных классов

Артём Бурый Учитель физики (Лицей БГУ)

Наталья Воробьева учитель

Ольга Курило Учитель начальных классов

Людмила Жук Учитель русского языка

Елена Рабчун Учитель истории

Вольга Падвойская Выкладчык гicторыi

Лилия  Меланич  Учитель физики

Андрей Панасюк Лаборант

Елена Алисевич Учитель информатики

Юлия Ермолович Учитель истории и начальных классов

Наталья Левошеня  учитель  информатики

Наталья Дирко Учитель английского языка

Ия Желтко Пенсионер

Людмила Тючкалова Учитель русского языка и литературы

Таццяна Пiнчук Выкладчыца англiйскай мовы

Таццяна Кавалева выкладчыца английский мовы

Дмитрий Богомолов Преподаватель физики

Наталья Гончарик Учитель английского языка

Людмила Павлова Учитель русского языка и литературы

Вадзім Жібар Настаунік малюнка.

Таццяна Круглікава  выкладчыца    хіміі

Валянціна Сюркова Выкладчыца гісторыі

Марына Курловіч Настау́нік пачатковых класау́

Святлана Сялицкая Настаўніца пачатковых класаў

Людмила  Крижановская  Учитель математики

Наталия  Жлудова  Доцент

Татьяна Панкевич Учитель начальных классов

 Вольга Феліксаўна Казановіч настаўніца геаграфіі, псіхолаг

Ия Желтко Пенсионер

Елена Писарчик Учитель английского языка

Ирина Цымбалова Учитель русского языка и литературы

Наталья Короленя Учитель английского языка

  Инна Нестерова учитель немецкого языка

Святлана Кувыкiна Пачатковыя класы

Кацярына Дубоўская Выкладчыца беларусскай мовы і літаратуры (былая)

Дарья Пажитных  Учитель математики

Татьяна Левкович  Учитель математики

Тамара Каспяровiч Выкладцыца фiзiчнай культуры и здароуя

Елена  Крылова  Учитель немецкого языка

Наталья Иванова Учитель начальных классов

ИЯ Желтко  Выкладчык англ мовы

Галина Якимчук Воспитатель детского сада

Светлана Дремук учитель математики

Наталья Вольвачева директор школы

Елена Хурс Учитель начальных классов

Светлана Берёзко  Выкладчыца хіміі

Алена Барташевич выкладчыца географии

Дар'я Драгун Настауница пачатковых класау

Таццяна Мікульчык Выкладчыца пачатковых класаў

Валентина Дмитриевских Преподаватель математики

Алла Афнагель Учитель химии

  Наталля Ляукоуская Настауник пачатковых класау

Елена Евич Учитель русского языка и литературы

Дарья  Красовская  Учитель истории

Наталля  Лаппо Настаўніца беларускай мовы і літаратуры

Дмитрий Шинкевич Учитель географии

Раман  Ліхашапка выкладчык ангельскай мовы

Анастасiя  Беззубенка настаўнiк рускай мовы i лiтаратуры 

Людмила Костюкевич Учитель математики

Кацярына Ракіцкая Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Ольга Федотьева учитель химии

Людмила Лукашевич учитель информатики

Святлана Курылёнак выкладчыца англiйскай мовы

Валянцiна Голуб настаунiца англiйскай мовы

Елена Масюкова Учитель физики

Наталля Жарыкава Настаунiк-дэфектолаг

Таццяна  Барткевіч Настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Святлана Чудзілоўская выкладчыца фізікі

Святлана Сівіцкая Настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Елена  Скорина Учитель русского языка и литературы

Святлана Максiмовiч выкладчыца рускай мовы i лiтаратуры

Юлiя Модаль Выкладчык беларускай мовы i лiтаратуры

Татьяна Чуевская Учитель начальных классов

Михаил Рыбаков Учитель истории

Галина Шуляк Учитель начальных классов

Алеся Казакевiч Выкладчыца английскай мовы

Светлана Левкова Учитель истории и немецкого языка

Арсений Виноградов Учитель истории

Таццяна Дзягель Выкладчык музычна-тэарэтычных дысцыплін БДМК ім. Р.Шырмы

Таццяна Крапіневіч Выкладчыца матэматыкі

Татьяна  Саевич  учитель русского языка и литературы 

Ирина  Пронько  Репетитор

Сняжана Галавачэнка выкладчыца пачатковых класау

Наталья Дорошенко Учитель русского языка и литературы

Ольга Жарская  Учитель начальных классов

Дарья Глазова учитель английского

Алена Лемантовіч настаўнік пачатковых класаў

Ольга Климович Учитель

Алла  Макарук Учитель немецкого языка

Вольга Пашковiч Не выкладчык, але я з вамi

Инесса Лузан  Педагог-психолог

Жанна Марозава Выяуленчае мастацтва

Татьяна  Малашонок  Учитель начальных классов

Наталья Дуньчик Учитель математики

Юлія Сяменава настаўніца ангельскай мовы

Вiкторыя Мацкевiч Настаyнiца пачатковых класаy

Светлана Бусел Учитель начальных классов

Алена Златкавіч Выкладчык выяўленчага мастацтва

Валентина Чекан Учитель мировой художественной культуры

Iрына  Нарановiч  Педагог - псiхолаг

Виктория Иванова Учитель физкультуры

Алена Андрушкевич Настаўніца беларускай мовы і літаратуры Замасточская СШ

Вольга Марцiнкевiч выкладчыца матэматыкi

Алена Дмитрусева Математик

Ксенія Валер'еўна Настаўнік

Яўген Ермакоў Настаўнік гісторыі і грамадазнаўства

Вольга Даужанкова Выкладчыца МДЛУ

Вольга Гурына Выхавальнiк

Таццяна Брыцько Настаўніца беларускай мовы

Юлиана Мосейко  Педагог дополнительного образования

Ольга Анатольевна Учитель русского языка и литературы

Марина Лайкова Педагог доп. образования

Наталля Жураўлёва Выкладчык польскай мовы

Арцём Сечэнікаў Настаўнік хіміі

Козловская Анастасия Учитель изобразительного искусства,ОМХК, трудового обучения, черчения,дополнительного образования и педагог социальный

Алеся  Марыніч Дарэктар ААА "Тэрыторыя дзяцінства"

Елена Одинец Учитель начальных классов

Андрей Янов учитель биологии

Екатерина Чеклина учитель немецкого языка

Святлана Куль-Сяльверстава доктар гістарычных навук, дацэнт

Наталия Макарчик Учитель белорусского языка и литературы

Валянціна  Болбат Пенсіянерка

Зоч Сенько Учитель начальных классов

Ягор Дзьобік Выкладчык польскай мовы

Таццяна Шэвандо Выкладчыцца музыки

Людмила Абрамова Выкладчыца матэматыкi/фiзiкi

Наталля Яворская Выкладчыца пачатковых класау

Алена Шабуня піянерважатая ў 1985-1986 навучальным  годзе

Георгий Бартош Учитель истории

Таццяна Клiшына  Выкладчыца замежнай мовы

Вольга Дзеранчук Выкладчыца праграммавання

Наталья Бродницкая Учитель иностранных языков

Ирина Занкевич учитель начальных классов

Алiка Духноўская выкладчык па фартэпіяна

Аксана Салаўева выкладчыца

Святлана Лаўрук Настаўнік- дэфектолаг

Станіслаў Чэрскі Выкладчык Геаграфіі

Татьяна Кухта Выкладчыца замежнай мовы

Кухта  Алина Пачатковыя класы

Зміцер  Валадзько  Настаўнік геаграфіі

Алена Ганевіч выкладчыца фізічнай культуры

Вольга Арыстава  выкладчык беларускай мовы і літаратуры

Юлія Бяспалава Выкладчыца

Людмiла Асташкевiч выкладчыца матэматыкi

Таццяна Сушчэня Выкладчык музычных дысцыплін

Сяргей Бялевiч Выкладчык геаграфii

Елена Клюйко учитель английского языка

Яўген Чарнышоў Выкладчык польскай мовы

Святлана Газенка Настаунiца фiзiкi i iнфарматыкi

Вольга Ігараўна Таратын Выкладчык гісторыі і грамадазнаўства

Светлана Кугаева Учитель дефектолог

Светлана Кугаева Учитель дефектолог

Вольга Белая выкладчыца

Татьяна  Богданович  учитель физики

Марына Фурман Настаўнік у дэкрэце

Наталья  Ипатова  Учитель русского языка

Жанна Метечко Учитель биологии

Ларыса Валынец  Настаўнік гісторыі

Владислава Сарнацкая Учитель

Таццяна Шчэрба Выкладчык гiсторыi архiтэктуры

Юлия Зюбина Учитель русского языка и литературы

Алеся Самусенко Администратор школы учит

Наталля Шарлай настаўніца пачатковых класаў

Таццяна Халілава Настау́нік пачатковых класау́

Таццяна Савiч Выкладчыца ангельский мовы

Инна Андрощук Преподаватель спец дисциплин в колледже

Виктория Третьякова Учитель начальных классов

Ольга Гайдук Педагог-психолог, сурдопедагог

Наталья Васильевна Крючкова бывший учитель истории и МХК

Оксана Лукина Учитель математики

Татьяна  Лепенкова  Преподаватель физкультуры

Алена Сяменiкава Канцэртмайстар

Андзiлеука Людмiла Выкладчык па класу баяна

Алена Волкава Настаўнік беларускай мовы

Галiна Цiванова Выкладчыца беларускай мовы

Ирина Минеевп Учитель начальных классов

Наталья Красуцкая Учитель русского языка и литературы

Наталья Морозова Заведующий лабораторией

Татьяна Волкова Учитель начальных классов

Наталля Зябко Настауник беларускай мовы и литаратуры

Надежда  Ленючева - Васильева  Учитель начальных классов

Марина Валерьевна Малюк Учитель по классу фортепиано

Вераніка Кажэмская Дырэктар, настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Ирина Клышевская учитель начальных классов

Яугенiя Iванова Выкладчык

Светлана Кондратенко Учитель истории

Уладзімір Урбан Педагог дадатковай адукацыі

Святлана Локіс настау'нік пачатковых класау'

Татьяна Трощинская-Степушина Учитель русского языка

Ирина Охременко Учитель музыки

Вікторыя Навіцкая Выкладчыца матэматыкі

Юлия Бонченкова  Учитель английского языка

Елена  Андробайло  Учитель английского языка

Наталля Аляшкевiч выкладчык англiйскай мовы

Вольга Жыткая Настаўніца

Юлия Запрудская Учитель начальных классов

Кацярына Касьянава Настаўнік музыкі

Светлана Травина Учитель физики

Ирина Головнева Учитель русского языка и литературы

 Инна Долголаптева Учитель начальных классов

Жанна Лукша Учитель-дефектолог

Владыко  Татьяна Учитель-дефектолог

Татьяна Анискович Учитель начальных классов

тамара рамуальдаўна заблоцкая былы настаўнік рускай мовы і літаратуры

Людміла Ткасук Настаўнік матэматыкі

Вольга Карповіч Выкладчыца іншаземных моў

Нина  Евтух Учитель русского языка и литературы

Светлана Сапончик Учитель начальных классов

Настасся Янкоу́ская Настау́ніца англійскай мовы

Елена Тябус Преподаватель английского языка

Елена Толкун Учитель начальных классов

Ирина Саванович Учитель информатики

Аляксандра Касперская Пачатковая адукацыя

Светлана Митар Начальные классы

Наталля Сляпуха Пасатковыя класы

Наталья  Наркевич  учитель английского языка

Наталья Лусникова Учитель математики

Ольга Францевна Александрова Учитель начальных классов

Татьяна Масловская Учитель английского языка

Татьяна Грицук Учитель английского языка

Ксения Слепова Учитель французского языка

Наталля Куляшова Настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Святлана Генчыкава Выкладчыца гiсторыi

Анастасия Гарцуева Учитель истории

Наталья  Брюх Учитель начальных классов

Надежда Михеденко Учитель начальных классов

Светлана  Татур-Вакула  Педагог организатор СШ№122 г. Минска

Таіса Аляксандрауна Выкладчыца геаграфіі

Наталья Русецкая Педагог организатор

Наталья Дубина Учитель истории и обществоведения

Оксана Кучковская  Учитель английского языка

Филипчук  Светлана Гражданка Беларуси

Алена Аршанская НастаУнiк-дэфектолаг

Алена Аршанская НастаУнiк-дэфектолаг

Юлiя Скавыш Выкладчыца англiйскай мовы

Алена Шунто выкладчыца пачатковых класау

Наталья Павлюковец Учитель математики

Наталья  Абражевич  Преподаватель английского языка

Вольга Любчэнка Намеснiк дырэктара па выхаваучай працы

Алена Нiкiтачкiна Настаунiк  фартэпiяна ДМШI N8 г.Мiнску

Татьяна Бутько учитель английского языка

Наталля Чамаданава настаунiк-лагапед

Надежда Николаевна  Смирнова Преподаватель спецдисциплин

Ольга Малашенко Учитель-дефектолог

Антонина  Дубровская  Учитель информатики

Тамара Шаед выкладчыца гісторыі

Светлана Качанивская Учитель английского языка

Галина  Анатольевна  Преподаватель музыки

Татьяна Ковалёва Учитель Английского языка

Татьяна Маслова Учитель начальных классов

Елена Мельникава Руководитель физического воспитания

Святлана Бруцкая Настаунiк замежная мовы

Алла  Василевская  Преподаватель

Надежда  Владимировна  Учитель физики

Дмитрий Цежык Выкладчык

Евгения Передня Бухгалтер

Алеся Счыслёнак настаўнік пачатковых класаў

Пяшко Людміла Выхавацель

Татьяна Варивода Учитель начальных классов

Елена Козел Пачатковыя класы

Александр Иванов учитель истории

Наталья Лапцевич Учитель биологии

Валерый Дзмитрыевич Караян Педагог-арганизатар

Руслан Станчиц Учитель физики

Лолита Соболевская Педагог

Людмила Романенко Учитель русского языка

Юлия Соколова Учитель начальных классов

Леанарда Мухіна Выкладчыца пачатковых класаў

Екатерина Скурат Учитель начальных классов

Таццяна Валахановіч выкладчыца матэматыкі

Светлана Вальмус Преподаватель истории и обществоведения

Алеся Антонова Учитель начальных классов

Ирина Станчиц Учитель математики

Ирина Белова Учитель химии

Виктория Костюченко  Преподаватель / математик

Елена Гриднева учитель математики

Таццяна Пятрушына Старэйшы выкладчык, БДУ

Юрий Василенко Учитель английского языка

Ольга  Шалухина Учитель русского языка

Лариса Карневич Учитель информатики

Клара Климчук Учитель английского языка

Юлия Стырна Учитель истории

Людзмiла Шаклеева выкладчыца фiзiкi

Вольга Бакуновіч Выкладчыца хіміі і біялогіі

Людмила Ширей Учитель-дефектолог

Iна Трусава Выкладчыца бiялогii

Нина Новославская Учитель русского языка

Дмитрий Лазерко Тренер-преподаватель

Ирина Касперович учитель начальных классов

Наталля Багданава выкладчык гісторыі

Маргарита Соколовская Учитель математики

Оььга Кожемякина Учитель информатики

Алена Шайда Выкладчыца музыки

Екатерина Миронова Учитель начальных классов

Раіса Паўлавец Настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Жанна Мароз Выкладчыца англiйскай мовы

Таццчна Дубянок Воспитатель

Демид Раксин Преподаватель информатики и программирования

Марына Астрэйка выкладчыца геаграфіі

Марыя Сідарэнка Настаўнік пачатковых класаў

Яўгенія Сяменчык настаўніца біялогіі

Дзіяна Бяганская настаўнік пачатковых класаў

Екатерина Васильева Учитель английского языка

Галина Юровская Учитель начальных классов

Светлана Понимащенко Преподаватель иностранных языков

Кацярына Пыжык Выкладчык цымбалаў

Алёна Журавлёва Учитель английского языка

Светлана Бокач Учитель географии

Алена Старавойтава настау^нiк пачатковай школы

Александр Беньковский Учитель иностранного языка

Наталья Дегтяренко Доцент кафедры общей математики и информатики бгу

Галiна  Секацкая Выкладчыца астраномii

Беньковская Надежда Учитель иностранного языка

Иван  Новик Преподаватель английского языка

Татьяна КАВЕЦКАЯ ВЫКЛАДЧЫЦА РУСКАЙ МОВЫ

Елена Венцель Учитель начальных классов

Ирина Сукало Психолог

Сергей Рыжов  Учитель физкультуры

Евгения Сухорукова Выкладчыца матэматыки

Татьяна Окулик учитель математики

Татьяна  Малыхина  Учитель, филолог

Святлана Замоцiна Настаунiца беларускай мовы i лiтаратуры

Светланв Костенич Учитель начальных классов

Зоя Казакова  Выкладчык матэматыкi i iнфарматыкi

Татьяна Кривецкая Преподаватель английского

Ольга  Жингель Преподаватель актёрского мастерства

Аксана Анiшчык-Яусеенка Метадыст МАIРА

Мария Филиппова Учитель

Ольга  Ивановна Учитель математики

Наталья  Холодцова Дефектолог

Светлана  Сойко  Учитель химии

Светлана Талатай Выкладчык па класе фартэпіяна

Светлана  Сойко  Учитель химии

Елена Войтехович Учитель информатики

Наталья  Иванушкина Учитель фортепиано

Дина Малашко Учитель информатики

Татьяна Власенкова  Учитель биологии

Алена Леучанка Настаунiца пачатковых класау

Артем Осипов заместитель директора

Татьяна Смульская Учитель английского языка на пенсии

Евгения Георгиевна  Сухорукова Преподаватель математики

Ольга Козлова Выкладчыца iнфарматыкi

Галiна Гуцянская Настаунiк

Наталья Агиевец  Учитель-дефектолог

Светлана Фурман Учитель- дефектолог

Иринп Павлова  Учитель математики

Светлана Фурман Учитель- дефектолог

Маргулец Елена Учитель математики

Элина  Чернецкая  Учитель истории и обществоведения

Елена Мороз Учитель иностранных языков

Карина Валерьевна  Учитель английского языка

Helena Krutsiova Преподаватель истории и обществоведения (на пенсии)

Марына Мірончык Пенсіянер-педагог

Елена  Демитриченко  Преподаватель математики

Эльвира Бурковская  Учитель начальных классов

Марина Комарова Учитель математики

Геннадий Левчук учитель физики

Татьяна Камай Учитель класса ф но

Галiна Мельнiк былая наст. бел. мовы i лiтаратуры

Святлана Комар настаўніца пачатковых класаў

Таццяна Кайко Лагапед

Светлана Королева Пенсионкрка

Ала Бондарава Выкладчык беларускай мовы

Дыникова   Татьяна Иосифовна Педагог дополнительного образования

Вольга Адамовіч Выкладчык матэматыкі

Тарэса Траццякевич цяпер пенсиянерка

Лилия Ярец Преподаватель белорусского языка и литературы

Вольга Тарасенак Выхавацель

Татьяна Лагуновская Выкладчыца бiялогii

Татьяна Пашкевич Учитель русского языка и литературы

Ольга Рыбакова учитель начальных классов

Елена Нарожнова учитель английского языка

Светлана Морозова Учитель биологии

Таццяна Батура выкладчык беларускай мовы і літаратуры

Наталья Серкова Преподаватель культурологии

Анна Омельчук учитель английского языка

Анастасия  Волкова  Выкладчыца замежнай мовы

Людмила Будник Учитель-дефектлог

Наталля Дзяменцьева Выкладчыца пачатковых класау

Татьяна Андриенко учитель русского языка и литературы

Алеся Зубок Настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Татьяна Пехота учитель начальных классов

Наталья  Сечко  Учитель математики

Анна Ивановна Кункевич  учитель истории

Инна Романчик  Учитель

Наталья Куропятник  Учитель-дефектолог

Наталья Муравьева Биолог, на пенсии

Марыя Грышкова Настаунiк-дэфектолаг

Наталья Руденко доцент БГУ


ды інш.

Хочаце ведаць больш? Сачыце за нашымі публікацыямі ў Telegram і Facebook, падпісвайцеся на наш канал у Яндэкс Дзэн!

  • Апошняе на сайце
,

Больш цікавага на «Новым Часе»: