Праваабаронцы: сёння затрыманыя больш за 200 пратэстоўцаў (спіс, дапаўняецца)

Сёння, 18 кастрычніка, зноў адбываліся затрыманні мірных пратэстоўцаў па ўсёй Беларусі.

Фота Дзмітрыя Дзмітрыева

Фота Дзмітрыя Дзмітрыева

18 кастрычніка ў Мінску і іншых гарадах Беларусі праходзіць нядзельны Партызанскі марш.

Праваабаронцы збіраюць інфармацыя пра затрыманых. Пакуль, на 23.50 вечара 18 кастрычника, у спісе ПЦ "Вясна" каля 204 чалавек. Але спісы абнаўляюцца і дапаўняюцца.


1 ФИО задержанного/задержанной Город Где находится/находился Комментарии
2 Абрамчук Максим Сергеевич Минск Задержан на Партизанском проспекте, доставлен в Партизанское РУВД
3 Адаськов Дмитрий Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД
4 Адаськов Дмитрий Сергеевич Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД
5 Аладьев Александр Александрович Минск Доставлен на Окрестина
6 Алексеев Алексей Владимирович Жодино
7 Алексейко Александр Светлогорск Задержан на акции
8 Амилькович Александр Александрович Минск Задержан на улице Тростенецкой
9 Амосович Мария Минск
10 Андреев Андрей Андреевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
11 Анисимов Андрей Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино
12 Баранов Владимир Михайлович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
13 Беляцкая Наталья Викторовна Жодино Отпущена до суда
14 Бирюк Мартин Леонидович Минск
15 Болтуть Татьяна Николаевна Минск
16 Борушко Виктор Евгеньевич Минск Задержан на Партизанском проспекте
17 Бровко Виталий Анатольевич Минск Партизанское РУВД Минска
18 Бродик Илья Леонидович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино
19 Будник Владимир Михайлович Минск Задержан около Червенского рынка
20 Букатая Надежда Александровна Минск
21 Букатый Павел Александрович Минск
22 Булынко Александр Георгиевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
23 Булье Илья Леонидович Минск Задержан в Green City на Притыцкого, Фрунзенское РУВД
24 Бурда Андрей Минск
25 Бурдо Олег Леонидович Минск Задержан на остановке "Кулешова"
26 Бусев Алексей Иванович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
27 Василевская Виктория Юрьевна Брест Ленинский РОВД Бреста
28 Витковская Людмила Альбиновна Минск
29 Волосач Александр Андреевич Минск
30 Волосач Андрей Тимофеевич Минск
31 Вязовский Артём Минск
32 Галиновский Дмитрий Валентинович Минск Повезли в Жодино
33 Гаргун Виктор Иванович Минск
Задержан напротив велозавода ОМОНом
34 Гаргун Иван Иванович Минск
Задержан напротив велозавода ОМОНом
35 Гарный Алексей Минск Задержан возле Нацмузея, доставлен в Московское РУВД
36 Гендик Василий Николаевич Жодино ИВС Жодино
37 Головко Илья Александрович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино
38 Голубовский Андрей Михайлович Минск Из Первомайского РУВД отправлен в Жодино
39 Голубовский Юрий Михайлович Минск Из Первомайского РУВД отправлен в Жодино
40 Гриб Александр Викторович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
41 Гриб Анастасия Владимировна Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
42 Гришин Иван Евгеньевич Жодино Жодинский ГОВД, задержан до суда по ст. 23.34 КоАП
43 Гулидов Иван Константинович Минск Задержан возле кин-ра "Ракета", доставлен на Окрестина
44 Гунич Григорий Минск Задержан в районе метро "Партизанская", доставлен на Окрестина
45 Даниленко Кирилл Игоревич Минск Задержан на Партизанском проспекте
46 Демченко Вячеслав Евгеньевич Минск Доставлен в Советское РУВД
47 Дикун Андрей Александрович Минск ЦИП Окрестина
48 Длусский Валерий Валерьевич Минск Московское РУВД
49 Дмитриев О. А. Минск Задержан возле Нацмузея, ЦИП
50 Дорофеев Михаил Георгиевич Минск
51 Дорофеев Тимофей Михайлович Минск
52 Дубовик Иван Минск Доставлен на Окрестина
53 Евстигнеев Пётр Светлогорск Задержан на акции Школьник, 11 класс
54 Ерофеев Глеб Юрьевич Гомель
55 Жуковский Александр Павлович Минск Задержан на улице Ленина, из Партизанского РУВД повезли в Жодино
56 Заворошкин Сергей Владимирович Минск
57 Застенский Кирилл Минск Задержан возле Нацмузея, ЦИП на Окрестина
58 Зимин Александр Михайлович Минск
59 Зинкевич Денис Леонидович Минск Доставлен в Советское РУВД
60 Зубеня Даниил Витальевич Минск Доставлен в Советское РУВД
61 Иванов Глеб Иванович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино
62 Иванов Д. А. Минск Задержан возле Нацмузея
63 Ильин Иван Александрович Минск
64 Исаева Виктория Михайловна Минск Задержана на остановке "Крупской"
65 Кабанькова Анастасия Николаевна Минск
66 Каноник Евгений Васильевич Минск Задержан на улице Октябрьской, из Партизанского РУВД повезли в Жодино
67 Карпович Денис Андреевич Минск Задержан возле кин-ра "Ракета"
68 Касабуко Василий Николаевич Минск Повезли в Жодино
69 Кашпар Дарья Максимовна Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД
70 Князюк Егор Минск Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РУВД
71 Козлов Алексей Сергеевич Жодино Жодинский ГОВД
72 Козловский Евгений Витальевич Минск Повезли в Жодино
73 Колдачёв Вячеслав Андреевич Минск
74 Конащук Виталий Олегович Минск Задержан на улице Октябрьской
75 Корчаго Глеб Эдуардович Минск Повезли в Жодино
76 Коршак Егор Николаевич Минск
77 Косынюк Виктор Минск Отпустили из Октябрьского РОВД
78 Кравцов Андрей Владимирович Минск Задержан между станциями метро Октябрьская и Первомайская, повезли в Жодино
79 Кравченко Илья Александрович Жодино
80 Красовский Александр Минск Доставлен в Советское РУВД
81 Крашевский Роман Брест Доставлен в Заводское РУВД
82 Кривонос Александр Анатольевич Минск
83 Кристина Светлогорск Задержана на акции Фамилия устанавливается
84 Крицкий Сергей Павлович Минск Московское РУВД
85 Кричко Алексей Александрович Минск Доставлен в Советское РУВД
86 Круглик Антон Эдуардович Минск Доставлен в Советское РУВД
87 Крупин Андрей Минск ЦИП Окрестина
88 Кузмич Александр Леонидович Минск
89 Кузьменков Артем Сергеевич Минск Задержан около мотовело
90 Кузьмич Александр Леонидович Минск
91 Кукс Евгений Александрович Сморгонь Доставлен в Сморгонский РОВД
92 Кукушкин Андрей Владимирович Минск Доставлен в Советское РУВД
93 Кулакова Марина Александровна Гомель
94 Кунцевич Антон Николаевич Минск
95 Курьянович Сергей Михайлович Минск
96 Кучинский Виктор Иванович Минск Задержан на улице Октябрьской Досматривали рюкзак, в автозаке уложили лицом в пол
97 Кучко Елена Брест
98 Лебедев Артем Александрович Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД
99 Лебедев Сергей Владимирович Минск Задержан на улице Тростенецкой
100 Лебенчук Алесь Минск Доставлен в Заводское РУВД по ст. 23.4 КоАП Журналист, сотрудничает с "Белсат"
101 Леничек Олимпиада Константиновна Минск Выпустили из Центрального РУВД
102 Лосев Виталий Николаевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
103 Лучин Денис Светлогорск Задержан на акции
104 Лысенко Инна Валерьевна Минск
105 Ляшкевич Ольга Минск Ленинское РУВД
106 Майоров Артём Минск Задержан возле "Динамо", доставлен в Октябрьское РУВД Журналист "Белорусы и Рынок"
107 Макаревич Александр Дмитриевич Минск Задержан на Партизанском проспекте
108 Макарычев Алексей Минск ЦИП Окрестина
109 Малиновский Роман Минск
110 Манцевич Сергей Васильевич Минск
111 Марамзин Александр Минск Доставлен в Октябрьское РОВД
112 Маркевич Александр Олегович Минск Повезли в Жодино
113 Маруга Игорь Александрович Минск
114 Маслюкова Елена Светлогорск Забрали в РОВД в качестве свидетельницы, отпущена Правозащитница "Весны"
115 Матович Андрей Иванович Минск Задержан в начале Партизанского проспекта, доставлен на Окрестина Силовики использовали газ
116 Матюш Андрей Игоревич Минск
117 Минченко Дмитрий Леонидович Минск Задержан на ул. Октябрьской, увезли на Жодино
118 Мирский Донат Андреевич Минск
119 Михайлов Павел Михайлович Минск
120 Мороз Алексей Сморгонь
121 Мостовой Дмитрий Дмитриевич Минск Московское РУВД
122 Мясников Георгий Александрович Фаниполь Доставлен в Октябрьское РУВД
123 Наталья и Дмитрий Светлогорск Задержаны на акции Супруги, фамилия устанавливается
124 Новик Дмитрий Николаевич Минск Повезли в Жодино
125 Новиков Александр Минск Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РОВД
126 Одинец Александр Минск
127 Павлюкевич Павел Владимирович Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД
128 Парамонов Григорий Минск Отпустили Несовершеннолетний
129 Парашенков Александр Андреевич Минск Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РУВД
130 Пашкевич Виталий Эдуардович Минск Задержан в Green City на Притыцкого, Фрунзенское РУВД
131 Петрушеня Павел Александрович Минск Задержан на Партизанском проспекте, из Московского РУВД повезли в Жодино
132 Пилипович Алексей Францевич Минск Задержан на Партизанском проспекте
133 Писарик Андрей Иванович Минск Доставлен в Советское РУВД
134 Плисов Данила Витебск Несовершеннолетний
135 Побудей Сергей Александрович Минск
136 Погодский Андрей Минск Доставлен на Окрестина
137 Подлужный Антон Игоревич Минск Велосипедист
138 Покровский Андрей Дмитриевич Минск Доставлен в Партизанское РУВД, составлен протокол, повезли в Жодино
139 Полиповей Алексей Францевич Минск Доставлен на Окрестина
140 Попков Андрей Сергеевич Минск Доставлен в Первомайское РОВД
141 Поршак Егор Николаевич Минск Задержан возле Белмедпрепарты
142 Поскробко Дмитрий Михайлович Минск Задержан на Партизанском проспекте, доставлен на Окрестина
143 Пранкевич Ольга Васильевна Гомель
144 Птицкий Максим Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино
145 Пылинский Евгений Николаевич Новополоцк Новополоцкое ГОВД
146 Радевич Людмила Васильевна Новогрудок Отпустили с протоколом
147 Радомский Вадим Алексеевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
148 Развадовский Денис Викторович Минск
149 Рахман Николай Владиславович Минск Задержан на Партизанском проспекте
150 Ротько Александр Валерьевич Минск
151 Рощинская Алла Минск
152 Рубель Вадим Валерьевич Минск Велосипедист
153 Румчик Иван Минск Задержан на Партизанском проспекте, ЦИП на Окрестина
154 Русавук Артём Викторович Минск
155 Савенок Илья Леонидович Минск Задержан на улице Октябрьской
156 Савошинский Алексей Владимирович Минск
157 Садовников Павел Игоревич Минск Задержан на улице Октябрьской
158 Сайко Андрей Владимирович Минск Доставлен в Советское РУВД
159 Саланицкий Андрей Владимирович Минск Повезли в Жодино
160 Саросенко Денис Владимирович Минск Задержан на Партизанском проспекте, доставлен на Окрестина
161 Саченко Роман Викторович Минск
162 Светлов Юрий Брониславович Минск
163 Седун Евгений Анатольевич Минск
164 Сеюр Торялай Закрияевич Минск Район Серебрянка
165 Сидько Андрей Анатольевич Минск
166 Слепухин Валерий Гомель
167 Слепцов Дмитрий Минск Задержан на Партизанском проспекте, Московское РУВД
168 Соловьев Глеб Евгеньевич Минск
169 Стасюлевич Андрей Янович Минск Задержан на Партизанском проспекте, повезли в Жодино
170 Сугако Илья Дмитриевич Минск Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РУВД
171 Сугонякин Кирилл Васильевич Минск Доставлен в ИВС на Окрестина
172 Судиловский Александр Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино
173 Сухаверхова Евгения Дзержинск Из Дзержинского РОВД отпустили с предупреждением
174 Тарасик Дмитрий Олегович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино
175 Терентьева Станислава Сергеевна Витебск Доставили в Октябрьское РОВД Витебска
176 Трацевский Илья Сергееви Минск Задержан возле велозавода, ЦИП на Окрестина
177 Трубило Сергей Алексеевич Минск Задержан около велозавода, Московское РУВД
178 Туровец Ангелина Минск
179 Турцевич Игорь Олегович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
180 Феокистов Дмитрий Минск Доставлен в ИВС на Окрестина
181 Фесько Ярослав Николаевич Минск
182 Фещенко Денис Минск
183 Филипенко Денис Петрович Минск Задержан на Партизанском проспекте, ЦИП на Окрестина
184 Филиппов Сергей Минск Повезли в Жодино
185 Хитро Ксения Игоревна Минск Задержана между станциями метро Октябрьская и Первомайская, из Московского РУВД повезли в Жодино
186 Хлебец Максим Брест Задержан на 72 часа Внештатный журналист "Брестской газеты"
187 Хроль Александр Анатольевич Минск
188 Черторицкий Дмитрий Юрьевич Минск Задержан на улице Комсомольской
189 Чиженок Герман Георгиевич Минск Из Партизанского РУВД повезли в Жодино
190 Чистов Владислав Минск
191 Чмель Роман Брест Задержан на 72 часа Фотограф "Бинокля" и "Брестской газеты"
192 Шабанов Евгений Дмитриевич Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД
193 Шавель Александр Львович Минск Задержан на остановке "Кулешова", доставлен в Ленинское РУВД
194 Швайко Анжелика Ивановна Минск
195 Шепко Максим Минск Повезли в Жодино
196 Шилак Ольга Минск Задержана на Партизанском пр-те, доставлена во Фрунзенское РОВД
197 Шилковский Петр Михайлович Минск Задержан на улице Обойной
198 Шинкевич Андрей Алексеевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД
199 Широчин Никита Вадимович Минск Доставлен в Заводское РУВД, повезли в Жодино
200 Шишакова Екатерина Михайловна Минск Задержана возле Белмедпрепарты
201 Шкантов Алексей Валерьевич Минск
202 Щемелев Александр Минск Задержан в районе Якуба Колоса
203 Щуревич Андрей Михайлович Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД
204 Яковшин Юрий Евгеньевич Минск

 

Праваабаронцы просяць паведамляць ім пра затрыманні. Калі вас ці вашых блізкіх затрымалі, паведамляйце праз тэлеграм-бот @viasna_bot ці на гарачую лінію:

+375 44 734 45 51

+375 29 835 94 49+375 17 377 55 40

Тэлеграм @ViasnaSOS, @SOSViasna

 


Хочаце ведаць больш? Сачыце за нашымі публікацыямі ў Telegram і Facebook, падпісвайцеся на наш канал у Яндэкс Дзэн!

Больш цікавага на «Новым Часе»: